Tuğra olarak Alçak Gerilim Yönetmeliği kapsamında standartlara ait testlerin gerçekleştiği LVD Test Laboratuvarı TÜRKAK tarafından akredite olarak hizmet vermeye başlamıştır. Türk akreditasyon kurumu tarafından, deney laboratuvarı olarak faaliyet gösteren LVD testi laboratuvarımıza yapılan denetim sonucunda TS EN ISO/IEC 17025:2012 Standardına göre akredite edilmiştir.

Geniş bir kapsama sahip olan akredite laboratuvarımız da; elektrikli medikal cihazlar, aydınlatma armatürleri, ev ve benzeri yerlerde kullanılan ocak, fırın, ısıtıcı, elektrikli küçük ev aletleri, bilgi teknolojisi cihazları, makina, laboratuvar ortam cihazları vb. gibi birçok cihazın testleri yapılmaktadır.

Akredite laboratuvar hizmetimizde de IP çevresel şartlar (Toz, Su), İklimlendirme testleri, Darbe testleri gibi diğer birçok test de yapılmaktadır.

Akreditasyon kapsamımız da olan tüm standartlarda, kendi alanlarında uzman ve tecrübeli personeli ile hizmet vermenin yanı sıra, üretici talepleri veya özel testler için kapsam dışı olarak hizmet sağlayabilmektedir.